הפורום נסגר!

במקומו נפתח פורום חדש, טוב יותר בהרבה מובנים. >>>>
אתם מוזמנים להצטרף אליו, בואו!

ההצטרפות לפורום התכנות החדש כרוכה בתשלום חודשי סמלי.

סליקת אשראי ללא מס' ספק

שיתוף של ידע פרקטי, ספריות, קוד, ודוקמנטציה ברוחב לב החברים היקרים.

סליקת אשראי ללא מס' ספק

הודעהעל ידי ClickOne » 19 מאי 2014, 19:49

לא קשור באופן ישיר לתיכנות, ובכל זאת....

נתקלתי בשירות מעניין המאפשר לסלוק אשראי ולקבל מס' מסוף ללא צורך בפתיחת תיק בחברות הסולקות (ויזה, ישראכרט וכו')
אחרי שיש מס' מסוף אני מבין שאפשר לחבר את זה לכל מי שמבצע סליקת אשראי (פלאכארד, איזיכארד וכו') - את השירות הספציפי הזה מצאתי דווקא אצל איזיכארד, והם אמרו לי שהם עובדים בשת"פ עם חברה שנקראת UPay, כמובן שמיד רצתי לבדוק אם אני יכול לעבוד מול UPay באופן ישיר בלי לשלם עוד כסף בדרך, בשלב זה נראה לי שכן. (מחר אני ידבר איתם ויעדכן בעז"ה).
בחיפוש בבית ההוראה שע"י גוגל מצאתי עוד כמה חברות כאלה, אבל נראה שהם יחסית יקרות.

יתרונות:
1. אין צורך לפתוח מס' ספק בחברות האשראי.
2. משלמים רק את עלות העמלה, (2.2% לעיסקה - לא בשמיים + 0.75% אם זו עסקת תשלומים) ואם אין צורך לשלם גם לחברת סליקה (אני בודק את זה כעת) אז זה ממש מושלם.
3. אין תשלום מלבד העמלה.
4. הכסף נכנס למחרת הסליקה לחשבון הבנק של הסולק ואין צורך להמתין שבועיים. - יתרון נוסף הוא שגם אם החברה הזו פושטת את הרגל ח"ו, מקסימום אנחנו ניזוקים על סליקה של יום אחד ולא יותר 8-)

חסרונות:
1. בשלב זה הלקוח רואה בפירוט האשראי את הכיתוב "UPay פיננסים" ואין הערה שבה הלקוח שלנו יכול לראות מי סלק את הסכום (ClickOne לדוגמא) מה שאומר שזה מאד יכול לבלבל את הלקוח (לא בא לי לספר לכל לקוח שאני עובד דרכם).
2. הכסף נכנס למחרת הסליקה, כפי שכתבתי זה ייתרון, אך גם חיסרון! אם על כל עשרה ש"ח שאני סולק אני משלם עמלת שורה בבנק זה סתם ביזבוז, ובנוסף, יש עניין שהכסף לא ייכנס פרוסות פרוסות, אלא במכה כדי שלא יתבזבז...

אם אני מבין נכון, שיטת העבודה של החברה הזו היא שיש להם מסוף ראשי והם כביכול "פותחים" קופה לכל לקוח.

דבר נוסף, במגזר שלנו יש את מוסדי עולם שמבצע את אותו הדבר בערך רק ששם משלמים 2 ש"ח על כל פעולה + 3% מערך העסקה, וגם שם בדף האשראי הלקוח הסופי רואה "מוסדי עולם" ולא דבר אחר.

משהו נוסף שאני תוהה לגביו, האם החברה הזו בבעלות חרדית, כי מספר הטלפון שלהם מתחיל ב80, שזו התחלת מספר כשר בבזק וכידוע ליודעי ח"ן...
הבנתי שהחברה הזו מתחרה כיום בחברות האשראי.

מישהו מכיר? יודע? יכול לספר על ניסיון איתם? חסרונות ויתרונות נוספים?

אם המוצר הזה טוב, הוא בהחלט יכול מאד להתאים להרבה חברים כאן בפורום שרוצים לגבות תשלומים מלקוחות בשיטה פשוטה וקלה, במיוחד בגלל שיטת התימחור שלהם: "לא סלקת - לא שילמת".

למן הסר ספק, אין לי בשום אופן קשר עסקי לחברה הזו ואני לא מנסה לשכנע אף אחד עבוד איתם, רק היום בצהריים התוודעתי לחברה הזו...
קליקOne - קליק אחד ואתה מסודר!

המרחק בין להבין קוד כתוב, לבין לשפר אותו הוא אדיר, והמרחק ביניהם, לבין לכתוב פרויקט או אפילו להתחיל פרויקט בצורה טובה הוא עוד יותר גדול. [משפט חכם ששמעתי...]
ClickOne
משתמש וותיק
 
הודעות: 930
הצטרף: 29 דצמבר 2013, 09:50
שלח תודה: 1465 פעמים
קיבל תודה: 760 פעמים

Re: סליקת אשראי ללא מס' ספק

הודעהעל ידי דוד ל.ט. » 20 מאי 2014, 12:32

תודה רבה רבה!
נשמח לעדכונים וטיפים בנושא.
סמל אישי של המשתמש
דוד ל.ט.
משתמש וותיק
 
הודעות: 2380
הצטרף: 12 יוני 2013, 11:02
שלח תודה: 1238 פעמים
קיבל תודה: 2019 פעמים

Re: סליקת אשראי ללא מס' ספק

הודעהעל ידי ארכיטקט » 20 מאי 2014, 13:00

ClickOne כתב:2.2% לעיסקה - לא בשמיים

אמנם לא קשור לגופו של שירות, אבל הקרופיה הפיננסי הזה שכולנו משלמים להם באלף צורות אחראיים להרבה צרות שיש לעם ישראל. יש לך מושג מה זה 2.2 אחוז מעיסקה בשביל בעל עסק??? נניח שהרווח הגולמי שלו זה 30% אז בעצם הוא משלם להם 6.6% מהרווח הגולמי על המוצר (מחיר העיסקה כולה מורכבת מעלות מוצר + רווח לבעל העסק), בהתחשב בכך שרווח תפעולי (קיזוז רווח גולמי על ידי עלויות תקורה והחזקת עסק כגון שכירות עובדים וכדומה) בדרך כלל נמוך משמעותית מהרווח הגולמי (לפי הממוצע בבורסה 4%), אתה יכול להגיע ל 30-40 אחוז עמלה!!! :x :x :x :x :x ואז אין ברירה כמובן אלא לגלגל את זה על הלקוח. אבל כל המדינה ככה עובדת רק מרתיח אותי בכל פעם מחדש כשאני שומע על הסכומים.
בציבור שלנו ובציבור הישראלי בכלל שכספי תרומות וציבור הם חסרי משמעות כלכלית (כסף קל) כל עמלה תתקבל בברכה, ובלבד שתתן לי את האפשרות "להתרים" בקלות....
יש גבול לכמות המציאות שאדם יכול לשאת - גוזף קונרד.
זמן זה הדבר שאותו אנחנו מודדים באמצעות שעון - אלברט איינשטיין.
ארכיטקט
משתמש וותיק
 
הודעות: 1001
הצטרף: 20 יוני 2013, 12:48
שלח תודה: 373 פעמים
קיבל תודה: 634 פעמים

Re: סליקת אשראי ללא מס' ספק

הודעהעל ידי מלא » 20 מאי 2014, 13:12

ארכיטקט כתב:
ClickOne כתב:2.2% לעיסקה - לא בשמיים

אמנם לא קשור לגופו של שירות, אבל הקרופיה הפיננסי הזה שכולנו משלמים להם באלף צורות אחראיים להרבה צרות שיש לעם ישראל. יש לך מושג מה זה 2.2 אחוז מעיסקה בשביל בעל עסק??? ....2.2 היה פעם, היום זה עומד על 1.6...
(ככה משלמים היום בישראכרט, בשאר החברות זה נע עד 2 אבל לא יותר)

נחמה פורתא....
מלא
משתמש וותיק
 
הודעות: 136
הצטרף: 17 ינואר 2014, 02:49
שלח תודה: 134 פעמים
קיבל תודה: 38 פעמים

Re: סליקת אשראי ללא מס' ספק

הודעהעל ידי ClickOne » 21 מאי 2014, 22:40

הנה עידכונים:
1. א"א לשנות את השם שיופיע ללקוח בדף חשבון אשראי.
2. חייבים עדיין לעבור דרך סולק (או אשראית96 למי שעדיין מחזיק) - [אציין ששבוע שעבר הייתה לי שיחה ארוכה עם ישראכרט והם אמרו לי בפירוש שהם עצמם עדיין עובדים עם אשראית 96 ולא עם תקן PCI DSS!!]
3. אפשר להגדיר שהכסף ייכנס אחרי יום, פעמיים בחודש או רק פעם בחודש.

זהו בינתיים, נראה לי שהבשורה כאן לא כ"כ גדולה כמו שחשבתי בהתחלה. רק מידע מעניין אם מישהו מהלקוחות שלכם צריך פיתרון דומה.

ארכיטקט:
אני מסכים עם הטענה שלך לגבי זה שהחברות לא עושות כלום וגוזרות קופון עלינו (וזה ממש מעצבן ומרתיח!), אבל במקביל אני זוכר שגם אנחנו כותבים תוכנה ו"גוזרים" קופון על הלקוח בתמיכה וכו' -- סליחה!! אנחנו לא גוזרים קופון, מישהו צריך לשלם על עלויות אחזקה, שרתים זמן וכו', נכון? גם לחברות האלו יש הוצאות (בעיקר סיכונים כספיים - החברה הנ"ל ודומותיה מסווגות כחברות ניכיון [לא של הרצפה :lol: :lol: ] )

לגבי סך העמלה, צריך לזכור שאין עמלת פתיחת כרטיס ותשלום חודשי. עדיין זה הוגן עד העברות של 2000 ש"ח בחודש. ולא נראה לי שזו בעייה רק של הציבור הישראלי. המצב בחו"ל לא שונה ואפילו יותר גרוע, כי שם אנשים התרגלו לשלם.
--2 ישראלים שעמדו בתור בניו יורק לקנות עיתון ממכונה אוטומטית, (בחו"ל התיבה עם העיתונים נפתחת והלקוח לוקח עיתון אחד מהחבילה).
--הגיע התור של הישראלים והם שמו כסף בשביל עיתון אחד, אבל לקחו שני עיתונים.
--צחק עליהם האמריקאי שעמד אחריהם בתור: למה אתם צריכים 2 עיתונים? בשניהם כתוב אותו דבר!!

אז כנראה שבחו"ל יותר רגילים לשלם (יוכיחו על זה מחירי חבילות האקטיבX והSDK למיניהם שעולות אלפי דולרים!. אחוז הרכישות מהארץ ממש זניח!)
קליקOne - קליק אחד ואתה מסודר!

המרחק בין להבין קוד כתוב, לבין לשפר אותו הוא אדיר, והמרחק ביניהם, לבין לכתוב פרויקט או אפילו להתחיל פרויקט בצורה טובה הוא עוד יותר גדול. [משפט חכם ששמעתי...]
ClickOne
משתמש וותיק
 
הודעות: 930
הצטרף: 29 דצמבר 2013, 09:50
שלח תודה: 1465 פעמים
קיבל תודה: 760 פעמים


חזור אל שיתופיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: all bots ו 0 אורחים