הפורום נסגר!

במקומו נפתח פורום חדש, טוב יותר בהרבה מובנים. >>>>
אתם מוזמנים להצטרף אליו, בואו!

ההצטרפות לפורום התכנות החדש כרוכה בתשלום חודשי סמלי.

מהיום תוכלו להתקין אובונטו היישר מהחנות של ווינדוס 10

שיתוף של ידע פרקטי, ספריות, קוד, ודוקמנטציה ברוחב לב החברים היקרים.

מהיום תוכלו להתקין אובונטו היישר מהחנות של ווינדוס 10

הודעהעל ידי אבי » 11 יולי 2017, 19:41

לפני מספר שבועות, במסגרת כנס המפתחים שלה, הודיעה מיקרוסופט כי תאפשר התקנה של אובונטו (Ububtu) הפצת הלינוקס הפופולארית ביותר – היישר מתוך חנות האפליקציות שלה; החל מהיום האפשרות הזו זמינה לכל המשתמשים.
כדי להתקין את Ubuntu, עליכם קודם כל לאפשר הרצה של לינוקס על המחשב שלכם ואתם עושים זאת על ידי כניסה ל-Control Panel – שימו לב, לא מדובר על Settings – ושם בחירה ב-Program and Features ואז Turn Windows features on or off. בחלונית שתיפתח לכם עליכם לסמן את Windows Subsystem for Linux – Beta.
אם תרצו תוכלו גם להזין ב-Powershell של ווינדוס את השורה:
shell code
Enable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName Microsoft-Windows-Subsystem-Linux

אחרי שתאשרו ותבצעו איתחול של המערכת, פשוט היכנסו לחנות האפליקציות של Windows 10 וחפשו Ubuntu או שפשוט תלחצו על הלינק הזה כדי להגיע אליה ישירות.
הגרסה אותה ניתן להוריד כרגע מחנות האפליקציות היא 16.04LTS בילד 20170619.1 ותוכלו גם להשתמש בטרמינל וגם להריץ בממשק הגרפי (GUI). בזכות שכבת ה-Windows Subsystem for Linux יוכלו משתמשי Windows 10, שהתקינו את Ububtu להריץ קובצי ELF של לינוקס על גבי Windows 10 לצד אפליקציות Windows 10 רגילות.

ההשקה של Ubuntu בחנות האפליקציות של Windows 10 היא רק הצעד הראשון והחברה כבר הודיעה כי בנוסף ל-Ubuntu, היא נמצאת בתהליך של שילוב ב-WSL של 2 הפצות פופולאריות אחרות: Suse ו-Fedora. בנוסף, צפויות 2 ההפצות להגיע גם הן לחנות האפליקציות של Windows – בדיוק כמו Ubuntu – כך שגם אותן תוכלו להתקין בקרוב באותה הקלות.
הצעד הנוכחי של מיקרוסופט הוא עוד צעד בשינוי המרשים שעושה החברה בשנים האחרונות ובראשו אימוץ הקוד הפתוח. לפני כשנה הצטרפה החברה בצורה רשמית ל-Linux Foundation, העמותה שמקדמת פיתוח בקוד פתוח ואף הגדילה לעשות והצטרפה כחברת 'פרימיום', שתתרום לארגון כ-500 אלף דולר בשנה. חוץ משיתוף הפעולה עם Canonical וההצטרפות לעמותה, פיתחה מיקרוסופט גרסת לינוקס ל-SQL Server; פתחה חלקים גדולים ב-NET.; הוסיפה תמיכה ב-Azure ל-FreeBSD; קנתה את Xamarin והפכה את ה-SDK והספריות לקוד פתוח, והשתתפה במספר פרויקטים שהובילה Linux Foundation כמו Node.js, OpenDaylight ומיזם ה-Open API.

מקור: גיקטיים
אבי
משתמש וותיק
 
הודעות: 250
הצטרף: 11 אוגוסט 2013, 10:31
שלח תודה: 54 פעמים
קיבל תודה: 70 פעמים

חזור אל שיתופיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: all bots ו 0 אורחים

Fatal: ./cache/ is NOT writable.